• Autor: Boban Filipović

• 30. novembar 2014.

• 23:39

U poslednjem meču 15 kola prve francuske lige Sent Etjen je na sovm terenu zabeležio ubedljivu pobedu nad Olimpikom iz Liona.

Bedem gostiju, koji uoči ovog duela nisu znali za poraz na 10 prethonih prvenstenih utakmica, probijen je u 18. minutu igre.

Mrežu Lopesa zatresao je visoki štoper Sal, koj je bio najviši u skoku nakon centaršuta Gradela iz kornera.

Gradel se našao u ulozi assitenta i u finišu prvog poluvremena kada Van Volfsvinkel uspeva iz lagane pozicije da duplira prednost Sent-Etjena.

Kohade je u 68. minutu overio trijuf "Zelenih", a Lakazet je u finišu propustio priliku da sa bele tačke postigne počasni gol za Lion, te se završilo rezultatom 3:0.

Dodajmo da je srspki reprezentativac Milan Biševac odigrao ceo meč za poraženi sastav, direktan je krivac za drugi gol domaćih.

Olimpik Lion sada zaostaje sedam bodova za imenjakom iz Marseja, koji je lider, Sent Etjen je prišao na bod zaostatka ekipi koju je večers razbio.