subota 23.11.2019.
19:50

Prštalo je na stadionu Olimpik Liona u 14. kolu francuskog šampionata.

EPA-EFE/SEBASTIEN NOGIER

Fudbaleri Liona su ugostili Nicu u 14. kolu francuske Lige 1, domaćin je uspeo da slavi i pored činjenice da je veći deo susreta imao igrača manje, sa 2:1 (2:0).

Poveli su u 10. minutu, strelac je bio Rene-Adelaid.

Već u 28. minutu stajalo je 2:0 na semaforu, kako je Musa Dembele precizno izveo jedanaesterac.

Ipak, samo šest minuta kasnije, veliki problem za domaćina, Marsal je zaradio direktan crveni karton.

Morao je Jusuf Kone na teren umesto strelca prvog gola, nije bilo promene rezultata, ali je Lion u nastavak susreta ušao sa igračem manje.

To gosti uspevaju da iskoriste u 78. minutu, kada se u strelce upisao Kasper Dolberg, na asistenciju Burnera.

Ipak, upravo je u 86. minutu Burner postao tragičar, zaradio je drugi žuti, te je morao na tuširanje, a gosti su uspeli da sačuvaju prednost sa izjednačenim brojem snaga na terenu.

Lion peti sa 19 bodova, Nica je sa samo dva boda manje na 14. mestu na tabeli.