Liga 1: Lion siguran, Lilu bod za LŠ, Marsej ispustio pobedu

• Autor: Aleksandar Čolić

• 16. februar 2014.

• 23:30

Na tri nedeljna meča francuske Lige 1 Lion je bio siguran kao domaćin, Lil je pogotkom u 90. minutu ostao u igri za Ligu šampiona, dok su Sent Etjen i Marsej podelili bodove.

Prvi na programu je bio duel između domaće ekipe Liona i gostujućeg Ažaksija. Nakon sigurnog trijumfa od 3:1 nad poslednjeplasiranom ekipom Ažaksia, Lion je nastavi dobru seriju rezultata i popeo se na 6. poziciju na tabeli. Kompletan izveštaj sa tog meča možete pogledati OVDE.

Od 17 časova na teren su izašli igrači Evijana i Lila, dve ekipe sa potpuno različitim ambicijama. Dok se gosti bore za mesto koje naredne sezone vodi u Ligu šampiona, domaći se grčevito bore za opstanak.

Ali ekipa Evijana se nije uplašila favorizovanih gostiju i već u 15. minutu su došli do prednosti. Nakon sjajnog centaršuta glavom je odlično šutirao Kevin Berigo koji je loptu poslao iza leđa čuvara mreže gostiju.

Međutim Lil je odgovorio pre kraja poluvremena. U 23. minutu, samo osam minuta nakon što su domaćini poveli, sjajnim individuealnim potezom Origi je izjednačio. Na odmor se otišlo rezultatom 1:1.

Novu radost za domaćine doneo je Mongongu, koji je bio precizan sa bele tačke, nakon igranja rukom u šesnaestercu Surea. Domaći tim je ponovo imao gol prednosti.

Činilo se da će Evijan doći do 3 važna boda za opstanak, ali je na stadionu usledio muk kada je u sudijskoj nadoknadi Mendes, koji je ušao sa klupe, u pokušaju da centrira loptu prevario golmana domaćih i krajnji rezultat je bio 2:2.

U poslednjem meču 25. kola Lige 1 snage su odmerile dve ekipe koje su na svega 2 boda razlike na tabeli. Domaći Sent Etjen je pre ovog meča zauzimao četvrtu poziciju sa 41. bodom, dok je Marsej bio 6.

Obe ekipe su u meč ušle sa očiglednom namerom da ne izgube. Igralo se uglavnom na sredini terena. Domaćin je uputio koji šut više, ali bez preteranih ideja u napadu. Na odmor se otišlo rezultatom 0:0.

U drugom poluvremenu su gosti kontrolisali igru, ali su se sve njihove prilike svele na udarce iz daljine. Ipak, nakon centaršuta iz slobodnog udarca, na drugoj stativi se sjajno ubacio štoper N’Kolu i u 64. minutu doveo goste u vođstvo od 0:1.

Nakon toga Marsej se povukao i prepustio inicijativu domaćinu ,koji je uputio velik broj centaršuteva ali većina njih je bila bezopasna, sve dok duboku u sudijskoj nadoknadi Brandao nije nadskočio sve u protivničkom šesnaestercu i doneo veliku radost domaćim navijačima.

Ovom remije ekipa Sent Etjena ostaje 4. na tebeli, dok će Marsej napredovati za jednu poziciju i sada su 5. na tabeli.