petak 24.08.2018.
22:48

Gostima nije pomogao ni Srbin.

EPA-EFE/IAN LANSGDON

Lion je u trećem kolu francuske Lige 1 opravdao ulogu favorita i slavio na svom terenu protiv Strazbura sa 2:0.

"Lavovi" su svoju dominaciju u prvom poluvremenu krunisali pogotkom u 42. minutu kada je Martin Terije smireno akciju koju je pokrenuo Ferland Mendi.

U drugom delu su gosti pokušavali da se približe golu Liona što je samo ostavljalo prostora brzim igračima, a Bertrand Traore je svakako jedan od takvih.

Sjajni momak iz Burkine Fasoa je maltene sve sam uradio u 64. minutu i poslao loptu u desnu stranu gola na kojem je nemoćno stajao Sel.

Strazburu nije puno pomoglo ni prisustvo srpskog internacionalca Stefana Mitrovića koji je odigrao čitavih 90 minuta.

LION: Lopes - Rafael, Marselo, Morel, Mendi - Ndombele, Tusar, Šeik - Traore, Depaj, Terije.

STRAZBUR: Sel - Caci, Mitrović, Kone, Lala - Martin, Sisoko, Karole, Tomason, Gonsalves - Da Košta.