• Autor: Stefan Matić

• 17. mart 2019.

• 16:33

Pobeda domaćeg tima u prvom nedeljnom susretu 29. kola.

Lion se pobedom od 3:2 učvrstio na poziciji tri koja vodi u Ligu šampiona, dok se Monpelje udaljio od Lige Evrope.

Domaćini su odmah krenuli u ofanzivu, Terije je tek iz drugog puta uspeo da donese vođstvo Lionu igrao se 12. minut.

Gosti iz Monpeljea su imali par pokušaja pre nego što je Floren Mole stupio na scenu, Francuz je doneo poravnjanje rezultata na 1:1 iz sjajnog slobodnog udarca u 36. minutu.

Isti igrač je imao sjanu šansu da donese potpuni preokret, ali je golman Liona odlično reagovao u 44. minutu.

U nastavku susreta Lion je preuzeo potpunu inicijativu i to je donelo novo vođstvo domaćoj ekipi.

Igrao se 58. minut kada je Ndombele sjajno uposlio Dembelea za novo vođstvo domaćeg tima.

U 70. minutu je Fekir imao sjanju šansu da udvostruči prednost svoga tima, ali je Francuz promašio jedanaesterac.

Ipak na kraju prednost od dva gola doneo je Oro glavom u 86. minutu.

Nadu je na trenutak doneo rezervista Kamara golom u nadoknadi vremena, ali to je bilo sve što su mogli gosti na današnjem meču.

Mihailo Ristić je zaigrao za Monpelje od 78. minuta dok Petar Škuletić nije ulazio u igru.

Lion 3:2 Monpelje