Liga 1 - Lion nastavio poteru za ''Svecima'', ''fenjeraš'' se probudio!

sreda 17.01.2018.
20:59

Odigrana većina utakmica 21. kola francuske Lige 1. Lion ne posustaje, a poslednjeplasirani Mec igra sve bolje u poslednje vreme.

EPA-EFE/KATIA CHRISTODOULOU

Sinoć su odigrana tri, večeras još šest mečeva, a 21. kolo kompletiraće utakmica vodećeg PSŽ-a i Dižona od 21 čas.

Drugoplasirani Lion nastavlja sa odličnim rezultatima, upisao je i četvrtu pobedu u poslednjih pet mečeva, ovoga puta na gostovanju Genganu - 0:2.

Trijumf gostima doneli su Fekir u 26. i Oar u 58. minutu na asistenciju Mendija.

Najubedljiviji je večeras bio - ''fenjeraš'', ekipa Meca.

Poslednjeplasirani tim lige ne predaje se u borbi za opstanak, pa je večeras pred svojim navijačima ubedljivo savladao Sent Etjen sa 3:0 i upisao treći trijumf u poslednja četiri kola.

Mec je golovima Rivijera i Dosevija ekspresno poveo sa 2:0 već posle 15 minuta igre, a konačnih 3:0 postavio je Rou u 77. minutu. da sve bude gore po goste, oni su u  finišu meča ostali i bez isključenog Ernenija.

Nant je u Tuluzu bio na pragu pobede, vodio je golom Krhina iz 19. minuta sve do poslednjih sekundi meča, kada je Gradel iz jedanaesterca doneo izjednačenje domaćinu - 1:1.

Isti rezultat i u Amijenu, gde je gostovao Monpelje, a osim Liona, uspešan u gostima bio je i Ren koji je sa 2:1 slavio u Lilu.

Domaćin je dugo vodio, ali su u finišu Lea i Andre doneli preokret ekipi Rena.