nedelja 16.02.2020.
17:39

U okviru 25. kola francuskog šampionata na "Žerlanu" je gostovao Strazbur.

EPA-EFE/IAN LANGSDON

Fudbaleri Olimpik Liona ugostili su ekipu Strazbura pred svojim navijačima, meč je okončan nerešenim rezultatom 1:1 (1:1).

Poveo je Lion u 25. minutu, centaršut Kornea sa leve strane, Traore je pobegao Stefanu Mitroviću i matirao golmana gostujućeg sastava za 1:0.

Ipak, u finišu prvog poluvremena, Zohi izbegava ofsajd zamku Liona, prihvata odličan pas Mađida i izbija sam pred Lopesa, nije mu bilo teško da ga savlada i poravna rezultat.

U finišu susreta su gosti umalo odneli i ceo plen, najpre je Keni Lala pogodio desnu stativu u 87. minutu, da bi duboko u nadoknadi Điku nakon jednog centaršuta poslao loptu tik pored gola Liona.

Podela bodova, Lion je tek deseti sa 34 boda, vezali su četiri meča bez pobede, Strazbur je nakon dva vezana trijumfa ostvario remi u Lionu, trenutno su sedmi sa tri boda više od današnjeg rivala.

Stefan Mitrović je na terenu bio svih 90 minuta, sa kapitenskom trakom oko ruke.