Liga 1 - Lion do pobede u Renu u poslednjim minutima

petak 29.03.2019.
22:49

Fudbaleri Olimpik Liona slavili su na "Rožon Parku" na otvaranju 30. kola francuskog šampionata.

EPA-EFE/ETIENNE LAURENT

Uzbudljivo u Renu, gde je gostovao Lion, na kraju je četa Bruna Ženesija slavila sa 0:1 (0:0).

U 13. minutu je Fekir jako dobro izveo slobodan udarac, ali je Kubek uspeo da pošalje njegov pokušaj u stativu, odakle se lopta odbila van terena.

Samo 10 minuta kasnije, Dembele pronalazi Depaja, ali Holanđanin tuče pored gola rivala.

Ponovo Depaj u centru pažnje, samo pet minuta kasnije sjajni je šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali je Kubek još bolje interevenisao i sjajnom paradom sačuvao mrežu.

Otišlo se na odmor bez golova, a u nastavku su gosti nastavili da prete preko Ndombelea i Marsela, ali je Kubek ostao nesavladan.

Jednu od retkih šansi Ren je stvorio u 53. minutu, ali je Želan tukao loše se ivice peterca, te je Lopes lako intervenisao.

Nešto bolji period za goste, koji prete i preko hitronogog Sara, ali je Lopes ovoga puta imao sreće, lopta je proletela pored desne stative.

Uzvratio je Lion preko Dembelea, ali je Kubek opet bio sjajan.

U 85. minutu šansa za Njamsija da donese prednost Renu, ali je tukao pored gola, da bi samo minut kasnije gosti došli do prednosti.

Nakon lepe akcije Duboa je ubacio loptu pred gol Rena, na pravom mestu se našao Terije, koji sa prve stative matira Kubeka za 1:0.

Do kraja su gosti zadržali prednost, te su upisali vredan trijumf u borbi za mesta koja vode u Ligu šampiona.