Liga 1 - Lil ubedljiv protiv kapitena Mitrovića, poraz Monaka u Brestu

nedelja 04.10.2020.
17:00

Efikasni mečevi širom Francuske.

EPA-EFE/Julien de Rosa

Četiri utakmice šestog kola francuske Lige 1 odigrane su danas u terminu od 15 časova.

Lil je u Strazburu savladao domaćina rezultatom 3:0, a pobedu "dogama" doneli su Čelik u 21, Sančez u 53. i Jilmaz u 68. minutu igre.

U porazu svog tima, Stefan Mitrović je odigrao čitav meč kao kapiten Strazbura.

Istim rezultatom, Bordo je kod kuće slavio protiv Dižona, strelci za domaću ekipu bili su Udan u 12, Kalu u 29. i Bašić u 89. minutu susreta.

Brest je na domaćem terenu savladao Monako minimalnim rezultatom, čovek odluke bio je Roman Fevr u osmom minutu.

Mec je osvojio nova tri boda pošto je kod kuće pobedio Lorijen sa 3:1 nakon preokreta. Poveli su gosti preko Hamela u 36. minutu, ali je osam minuta kasnije Nijane sa penala poravnao rezultat.

Totalni obrt usledio je nakon odlaska na odmor i to zahvaljujući sjajnom Nijaneu koji je sa još dva gola u 59. i 64. minutu doneo pobedu Mecu.