Odigrane su utakmice u standarnom terminu od 20 časova, evo rezultata!

EPA-EFE/IAN LANSGDON

Nekada je to bio veliki derbi, sada je borba za opstanak.

Bordo je uspeo da slavi protiv Lila, ekipe koja tone i koja bi mogla da ispadne u niži rang ako nastavi sa ovakvim partijama.

Kamano je bio strelac dva gola za Bordo, postigao ih je u razmaku od tri minuta, u 42. i 45. Na drugoj strani strelac jedinog gola za Lil bio je Motiba u 14. minutu. Lil je završio meč sa igračem manje pošto je Mendes za samo dva minuta u drugom poluvremenu dobio dva žuta kartona.

Gajića danas nije bilo u dresu Bordoa.

Tuluz je izgubio 1:0 na svom terenu od Dižona, strelac jedinog gola bio je Kvon Čang Hun, a Gengan je uspeo da savlada ekipu Troa sa 4:0, strelci su bili Beneze u 23. minutu, Blas u 47, Ngabaku u 79. minutu i Džimi Brijan u 3. minutu nadoknade.

Anže i Strazbur su odigrali nerešeno, 1:1, Ekambi je doveo domaće u prednost u 6. minutu, izjednačio je Martin iz penala u 70. minutu, dok je Amijen savladao Kaen sa 3:0, strelci su bili Dibasi, Gakpe i Konate.

Amijen - Kaen 3:0
Bordo - Lil 2:1
Anže - Strazbur 1:1
Gengan - Troa 4:0
Tuluz - Dižon 0:1