Liga 1: Lil potonuo u nadoknadi, tračak nade za Mec, serija Subotićevog Sent Etjena još uvek traje!

• Autor: Nikola Miloradović

• 14. april 2018.

• 22:24

U okviru 33. kola francuskog šampionata, večeras su odigrana četiri duela.

Lil je na svom "Pjer Moroju" dočekao Gengan, vodili su sa dva gola viška sve do sudijske nadoknade, ali su na kraju uzeli samo bod, meč je okončan sa 2:2 (0:0).

U prvom poluvremenu nije bilo golova, a onda je Lil za samo 12 minuta u drugom delu došao do dva gola.

Najpre su u 55. minutu poveli preko Nikolasa Pepea, da bi isti fudbaler samo dva minuta kasnije asistirao Luizu Arauhu, Lil je vodio sa 2:0.

A onda, prvi minut sudijske nadoknade, autogol Alonsa, da bi samo 120 sekundi kasnije Džimi Brijan utišao stadion, 2:2.

Tim rezultatom je naravno i okončan meč, Lil je na 19. mestu na tabeli, sa 29 bodova, jednim manje od Tuluza, koji je prvi iznad crte, ali ima i utakmicu manje.

Mec je iznenadio Ren i slavio na "Rožon Parku" sa 1:2 (1:0).

Poveli su domaći preko Borižua u 27. minutu i to je bilo sve od golova u prvom poluvremenu.

Nakon samo sedam minuta igre u nastavku, Nolan Ru poravnava rezultat, da bi pet minuta kasnije svojim drugim golom, još jednom na asistenciju Dosevija, doneo preokret gostima.

Do kraja nije bilo promene rezultata, Mec i dalje poslednji, ali su pobedom prišli sigurnoj zoni na šest bodova, pa kakva takva nada još uvek postoji.

Nant je remizirao sa Dižonom pred svojim navijačima, bilo je 1:1 (1:0).

Poveli su domaći u 33. minutu preko Nakulme, da bi konačan rezultat u 61. minutu postavi Kvon Čang-Hun.

Sent Etjen je upisao novi trijumf, slavili su na gostovanju u Strazburu sa 0:1 (0:0).

Gol odluke postigao je bivši fudbaler Lila i Arsenala Matje Debiši, u 83. minutu susreta.

"Zeleni" su tako došli do trećeg trijumfa u poslednja četiri kola, a već 11 utakmica ne znaju za poraz, tačnije od kad su u ekipu stigli Debiši i Neven Subotić. Srpski internacionalac i ovog puta je proveo svih 90 minuta na terenu.