Liga 1 - Lil posustaje, Marsej se budi!

• 12. januar 2014.

• 23:09

U nedelju kompletirano 20. kolo šampionata Francuske. Najveće iznenađenje priredio Rems na gostovanju favorizovanom Lilu.

Donedavno je mreža ekipe Lila izgledala kao 'začarana', ali sjajnoj seriji ovog tima polako dolazi kraj.

Tako su u poslednjoj utakmici 20. kola Lige 1 pred svojim navijalima iznenađujuće poraženi od ekipe Remsa rezultatom 2:1, pa na tabeli sve više gube korak u odnosu na vodeće PSŽ i Monako.

Golova nije bilo sve do 73. minuta, a onda u razmaku od tri minuta mređa domaćih se dva puta zatresla i meč je praktično bio rešen. Golove za Rems su postigli Forte i Kričovjak, a domaći su u finišu ublažili poraz autogolom Vebera.

Isti rezultat viđen je i u duelu Evijana i Marseja. Gosti sa Velodroma slavili su Kejrua u 22. i Žinjaka u 38. minutu, pošto su prethodno domaći poveli golom Suogua u 15. minutu.

Marsej se ovom pobedom probio na peto mesto na tabeli sa 32 boda, čak 15 manje od vodećeg PSŽ-a.

Još da podsetimo da je i Nant u prvoj današnjoj utakmici slavio sa 1-0 protiv Lorijena, uz asistenciju našeg Filipa Đorđevića kod jedinog gola u sanmom finišu.