utorak 04.12.2018.
23:14

Izuzetan okršaj između drugog i trećeg na tabeli.

EPA-EFE/CHRISTOPHE PETIT TESSON

Vanredno kolo nam je donelo fantastičan duel između Monpeljea i Lila. Gosti su slavili rezultatom 0:1 (0:1).

Oba tima igraju fantastično ove sezone. Niko nije mogao da bude siguran ko će slaviti u današnjem duelu, ali gosti su ipak bili nešto fokusiraniji. Meč je počeo na izuzetan način, Lil je poveo već u 6. minutu, a strelac je bio Pepe. Svi su očekivali da će rani gol doneti još veću zabavu na ovom meču. Ipak, goleada je izostala, ali ne može se reći da je bilo nezanimljivo.

Laborde je imao fantastičnu priliku u 25. minutu, ali nije iskoristio to što je izašao 1 na 1 sa golmanom gostiju. Do kraja poluvremena, Lil je imao još jednu dobru šansu nakon centrašuta. Drugo poluvreme je proteklo pretežno u znaku domaćina. Monpelje je bio bolji, ali na kraju nisu uspeli da postignu gol i izbegnu poraz. Teško da je bilo ko verovao da će gol u 6. minutu biti jedini na ovom meču, ali Lil je na kraju slavio u veoma bitnom duelu.

Lil je ovom pobedom prekinuo niz od 4 utakmice bez trijumfa i tako su se vratili na drugu poziciju.