Liga 1: Le Talek umalo heroj Monpeljea, vicešampion u krizi!

subota 15.09.2018.
22:10

U okviru petog kola francuskog šampionata, u večernjem terminu odigrana su četiri susreta, prvenac upisao i bivši fudbaler Zvezde.

crvenazvezdafk.com

Monpelje je ugostio Strazbur, domaćin je imao minimalnu prednost sve do poslednjih trenutaka, na kraju moraju da se zadovolje bodom, meč je okončan 1:1 (0:0)

Francuski fudbaler je meč počeo na klupi, ali je u igru ušao već u šestom minutu, nakon povrede Dolija.

Da je sudina htela da zaigra večeras, dokazao je u 50. minutu utakmice, kada je nakon kornera sa desne strane i centaršuta Sambije, bio najbolji u skoku, te je glavom matirao golmana gostiju za 1:0.

I kada se činilo da će bivši fudbaler Zvezde doneti pobedu svom timu, u trećem minutu nadoknade Strazbur dolazi do poravnanja, strelac je bio Motiba za konačnih 1:1.

Srpski internacionalac Petar Škuletić je meč presedeo na klupi za rezervne igrače, dok je sa druge strane sa kapitenskom trakom na ruci svih 90 minuta na terenu proveo Stefan Mitrović.

Monako je u velikoj krizi, nakon remija sa Lilom i poraza od Bordoa i Marseja, odigrali su 1:1 (0:0) na gostovanju u Tuluzu.

U prvom delu igre nije bilo golova, da bi nakon 10ak minuta igre u nastavku Juri Tilemans doneo prednost "Kneževima".

Ipak, domaćin dolazi do poravnanja, na kraju i do boda, golom Leja u 79. minutu utakmice.

Zanimljivo je bilo u Amjenu, gde je gostovao Lil, meč je na kraju završen pobedom gostiju od 2:3 (0:1).

Poveli su gosti u nadoknadi prvog dela igre, strelac je bio Pepe sa bele tačke.

Isti fudbaler je duplirao prednost Lila nakon 10ak minuta igre u nastavku, ponovo je bio precizan izvođač najstrože kazne.

U 76. minutu, Pepe je kompletirao i svoj het trik, ovoga puta je postigao gol iz igre, na asistenciju Ikonea.

Ipak, nisu se predavali domaći igrači, samo tri minuta kasnije Kurzava smanjuje na 1:3.

U 85. minutu, velika šansa za Amjen, dobili su jedanaesterac, odgovornost je preuzeo Konate, ali je bio neprecizan.

U trećem minutu nadoknade Amjen stiže do drugog gola, strelac je bio Godos, ali bilo je kasno za domaćina, Lil upisuje trijumf.

Anže je slavio u Dižonu sa 1:3 (1:3), svi golovi pali su u prvih 45 minuta.

Poveli su domaći fudbaleri preko Saida u 13. minutu, da bi u 20. i 29. minutu Anže došao do preokreta preko Baokena i Taita.

Konačan rezultat je u 38. minutu utakmice postavio Santamarija.

Amjen - Lil 2:3
Monpelje - Strazbur 1:1
Tuluz - Monako 1:1
Dižon - Anže 1:3