subota 11.01.2020.
19:28

Vrlo bitna pobeda Liona.

EPA-EFE/SEBASTIEN NOGIER

U okviru 20. kola francuskog šampionata, Bordo je dočekao ekipu Olimpik Liona, gosti su nakon preokreta slavili sa 1:2 (1:0).

Poveli su "Žirondinci" u 15. minutu, preko bivšeg igrača Liona Džimija Brijana.

Velika greška štopera Liona Andersena, hteo je bez gledanja da vrati loptu ka svom golmanu, ali je njegovu nameru prozreo iskusni Brijan, koji seče pas i matira Lopesa za 1:0.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi uz dosta sreće nakon pet minuta igre u nastavku rezultat poravnao Korne.

Šutirao je sa ivice kaznenog prostora, lopta je pogodila nekog od protivničkih igrača, promenila pravac i prevarila golmana domaće ekipe za 1:1.

Samo tri minuta kasnije, preokret. Kontra Liona dva na tri, Korne proigrava Dembelea, koji cepa mrežu Bordoa za 1:2.

Mogao je francuski napadač, koji je velika želja Čelsija, da donese i dva gola prednosti gostima, ali je u 75. minutu pogodio prečku.

Igrao se 85. minut kada je Loran Kosielni poravnao rezultat, ali je njegov pogodak ipak poništen zbog ofsajda.

Tako je Lion zadržao prednost, do kraja nije bilo promene rezultata, pa su gosti odneli sva tri boda iz Bordoa.

Nakon ovog trijumfa Lion je peti sa 29 bodova, Bordo je sa samo tri boda manje na čak 13. poziciji na tabeli.