Liga 1: Konačno Marsej, Radonjiću ponovo mrvice, Škuletiću par minuta u remiju u Renu

nedelja 20.01.2019.
19:12

U okviru 21. kola francuskog šampionata, pobede su upisali Anže i Marsej, bez pobednika u duelu Rena i Monpeljea.

Epa/Katia Christodoulou

Kaen je ugostio Marsej, a gosti su prekinuli niz od devet mečeva bez trijumfa, slavili su sa 0:1 (0:0).

Gol odluke postigao je Morgan Sanson u 47. minutu susreta, na asistenciju Strotmana.

Kaen je na samom startu drugog dela ostao sa igračem manje, Žilber je zaradio drugi žuti karton u 51. minutu.

Gosti su izdržali, a Nemanja Radonjić je zaigrao u poslednjih nekoliko minuta, zamenio je na terenu u 86. minutu Žermena.

Ren je dočekao Monpelje, pobednika nije bilo, utakmica je završena sa najnepopularnijim rezultatom 0:0.

Najbolje šanse propustio je fudbaler domaće ekipe, iskusni Hatem Ben Arfa, koji je u 56. minutu pogodio stativu, a par minuta pre i posle toga je šutirao tik pored, odnosno preko gola.

U dresu Monpeljea je u poslednjih pet minuta igra i bivši napadač Partizana Petar Škuletić, dok je bivši vezista Zvezde Damjan Le Talek proveo svih 90 minuta na terenu. Mihailo Ristić nije bio u protokolu.

U poslednjem današnjem duelu sastali su se Anže i Nant, domaćin je slavio sa 1:0 (0:0).

Gol odluke postignut je u trećem minutu nadoknade, strelac je bio Fulžini.

Ren - Monpelje 0:0
Kaen - Marsej 0:1
Anže - Nant 1:0