16:05

Nakon dva uzastopna remija Monako se vratio na pobednički kolosek trijumfom u Lorijanu.

Beta/AP Photo/Claude Paris

Prvi meč nedeljnog programa 21. kola Lige 1 odigran je u Lorijanu, odakle je Monako odneo ceo plen.

Gosti iz 'Kneževine' su do svog devetog prvenstvenog trijumfa u tekućoj sezoni došli 'blic krigom' početkom drugog poluvremena kada su postigli dva gola.

Lemar je u 53. minutu igre doveo u vođstvo četu Leonarda Žardima, tehnologija je potvrdila da je lopta prešla gol liniju nakon njegovg šuta posle kog se lopta odbila od prečke ka zemlji, a konačnih 0:2 postavio je Mutinjo golčinom iz slobodnjaka četiri minuta kasnije.

Zbog poraza Anžea u Nici na premijeri 21. kola, Monako se domogao druge pozicije na tabeli i mesta koje direkno vodi u Ligu šampiona.

Lorijan je u padu, na poslednja četiri meča osvojio je dva boda, trenutno je na 11. mestu na tabeli, a mogao bih da skilizne jpš jedan stepenik niže ukoliko Olimpik Marsej ne izgubi danas u Kaenu.