• 17. septembar 2016.

• 23:34

Tokom večeri odigrano još pet utakmica petog kola šampionata Francuske.

Najviše pažnje privukla je prva pobeda u sezoni ekipe Lorijena, još uvek poslednjeplasirane na tabeli.

Posle četiri vezana poraza na startu šampionata, Lorijen je večeras na svom terenu bio bolji od Lila, slavio je sa 1:0, a gol odluke postigao je Mokukanđo iz penala u 80. minutu.

Bordo je neprijatno iznenadio svoje navijače, porazom na svom terenu od Anžea. I ovde je presudio jedan gol, a postigao ga je Ekambi u 38. minutu.

Naš Milan Gajić nije dobio priliku u ekipi Bordoa, poraz svog tima ispratio je sa klupe, a priliku nije dobio ni rezervni golman Anžea Denis Petrić.

Tuluz je pred svojim navijačima savladao Gengan sa 2:1, iako su gosti poveli u 54. minutu golom Brijanda iz penala. Preokret Tuluzu doneli su Brajtvajt u 63. minutu sa bele tačke i Durmaz dva minuta kasnije.

U preostala dva susreta nije bilo pobednika. Dižon i Mec odigrali su bez golova, a naš Milan Biševac nije dobio priliku u gostujućem timu.

Nansi i Nant su igrali 1:1, gosti su poveli preko Stepinskog, a bod ekipi Nansija doneo je Pujo.

Podsetimo, Monako je ranije danas ubedljivo savladao Ren sa 3:0.