Liga 1 - Jovetić spasio "Kneževe" u Genganu, Subotić požuteo, Sent Etjen se provukao!

subota 06.04.2019.
21:58

Sjajni mečevi širom Francuske.

EPA-EFE/IAN LANSGDON

U terminu od 20 sati večeras su odigrane četiri utakmice 31. kola francuske Lige 1.

Najuzbudljivije je bilo u Amijenu gde je domaćin remizirao sa Renom 3:3. Gosti su poveli u 35. minutu preko Hatema Ben Arfe, da bi domaćin preokrenuo rezultatom početkom drugog dela igre golovima Reine-Adelaidea i Stivena Baokena.

Nedugo zatim Mbaje Nijang je poravnao rezultat u 59. minutu igre, da bi Ben Arfa svojim drugim pogotkom sa penala u 75. minutu susreta doneo novo vođstvo svojoj ekipi. Ipak, Amijen je uspeo da stigne do boda golom Rein-Adelaida u trećem minutu nadoknade vremena.

Sent Etjen je poražen u Anžeru rezultatom 2:1. "Zeleni" su imali prednost od 16. minuta kada je Timoti Koldžijedžak savladao protivničkog golmana, ali je rezultat poravnao Musa Konate. Veliki hendikep usledio je u 32. minutu kada je Lefor dobio crveni karton, međutim to nije sprečilo Amijen da preokrene rezultat u 61. minutu kada je Konate postigao svoj drugi pogodak na meču. Sent Etjen je poraza spasao Remi Kabela koji je zatresao mrežu domaće ekipe u petom minutu nadoknade vremena.

Srpski internacionalac Neven Subotić odigrao je 80 minuta za Sent Etjen i zaradio žuti karton.

Monako je danas uspeo da ostane neporažen u Genganu gde je bilo 1:1. Domaćin je poveo u 23. minutu preko Feliksa Eboe, ali je nekadašnji fudbaler Partizana Stevan Jovetić spasio svoj tim poraza golom u trećem minutu nadoknade vremena.

Nim je na svom terenu slavio protiv Kaena sa 2:0. Pobednik je rešen u finišu meča pošto su golove postizali Denis Buanga u 85. minutu i Džordan Feri u četvrtom minutu nadoknade.