Liga 1: Jovetić majstorijom doneo pobedu "Kneževima" i nastavio strašnu seriju!

petak 16.03.2018.
22:51

Reprezentativac Crne Gore nastavio je sa sjajnim partijama u Francuskoj.

EPA-EFE/TOLGA BOZOGLU

Fudbaleri Monaka slavili su na svom stadionu protiv Lila rezultatom 2:1 (1:1), a najveće zasluge za trijumf aktuelnih šampiona poneo je bivši fudbaler Partizana Stevan Jovetić.

Gosti su iznenadili domaće fudbalere u 16. minutu, Mendeš je ubacio loptu sa desne strane, a na pravom mestu našao se Motiba, koji lako, sa smo par metara, matira Subašića za 0:1.

Na izjednačenje se čekalo sve do 44. minuta, kada je Keita Balde sjajno proigrao Ronija Lopesa, Portugalac je raspalio na prvu, ali je šutirao pravo u golmana gostiju, međutim imao je sreće, lopta mu se ponovo odbija u noge i ovoga puta uspeva da je smesti u mrežu Lila.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, a nakon 15ak minuta igre u nastavku Monako dolazi do preokreta.

Mutinjo se izbori za loptu na sredini terena, ugledao je Jovetića koji se dobro ubacivao, poslao mu idealan pas, Crnogorac je pobegao odbrani Lila, a onda u maniru najvećih majstora, lob udarcem matirao Manjana za 2:1.

Sjajan gol bivšeg fudbalera Partizana, Fiorentine, Mančester Sitija i Intera, bio je to njegov osmi gol ove sezone, čak sedmi u poslednjih osam mečeva, računajući i kup takmičenja, a šesti na poslednjih pet duela u Ligi 1.

Do kraja nije bilo promene rezultata, Monako ostaje drugi na tabeli sa 14 bodova manje od vodećeg PSŽ, dok je Lil u sve težoj situaciji, imaju 28 bodova, pretposlednji su na tabeli, a imaju i utakmicu više od svih direktnih konkurenata u borbi za opstanak.