Liga 1 - Jovetić kao Klajvert, Lil zakuvao borbu za LŠ!

Autor: Milovan Longinov
utorak 04.02.2020.
20:58

Odigrane su dve od tri utakmice večerašnjeg programa Lige 1, a heroji su Stevan Jovetić i Loik Remi.

EPA-EFE/TOLGA BOZOGLU

U, na tabeli, važnijoj utakmici, Lil je ugostio Ren u direktnomokršaju za Ligu šampiona, pošto je ovo susret trećeplasirane ičetvrtoplasirane ekipe na tabeli.

Ren je uoči ove utakmice imao čak šest bodova više, pa je Lil na neki način imao imperativ pobede.

Lil je do vođstva, a kasnije će se ispostaviti i do pobede, došao već u četvrtom minutu, kada je Loik Remi iskoristio asistenciju Ikonea i sa dvadesetak metara od stative pogodio za 1:0.

U drugom susretu, Monako je ugostio Anže, i takođe slavio minimalnim rezultatom i golom na početku utakmice.

Heroj ekipe Roberta Morena bio je Stevan Jovetić, koji je u 14. minutu utakmice stigao do svog tek drugog gola u prvenstvu, ali treba uzeti u obzir da mu je zbog povreda ovo tek četvrti nastup u Ligi 1.

Monako je tako prekinuo niz od tri poraza i skočio na sredinu tabele, dok je Lil pobedom nad Renom zakuvao borbu za treće mesto, pošto sada zaostaje samo tri boda.