Liga 1 - Jovetić kao Klajvert, Lil zakuvao borbu za LŠ!

• Autor: Milovan Longinov

• 04. februar 2020.

• 20:58

Odigrane su dve od tri utakmice večerašnjeg programa Lige 1, a heroji su Stevan Jovetić i Loik Remi.

U, na tabeli, važnijoj utakmici, Lil je ugostio Ren u direktnom okršaju za Ligu šampiona, pošto je ovo susret trećeplasirane i četvrtoplasirane ekipe na tabeli.

Ren je uoči ove utakmice imao čak šest bodova više, pa je Lil na neki način imao imperativ pobede.

Lil je do vođstva, a kasnije će se ispostaviti i do pobede, došao već u četvrtom minutu, kada je Loik Remi iskoristio asistenciju Ikonea i sa dvadesetak metara od stative pogodio za 1:0.

U drugom susretu, Monako je ugostio Anže, i takođe slavio minimalnim rezultatom i golom na početku utakmice.

Heroj ekipe Roberta Morena bio je Stevan Jovetić, koji je u 14. minutu utakmice stigao do svog tek drugog gola u prvenstvu, ali treba uzeti u obzir da mu je zbog povreda ovo tek četvrti nastup u Ligi 1.

Monako je tako prekinuo niz od tri poraza i skočio na sredinu tabele, dok je Lil pobedom nad Renom zakuvao borbu za treće mesto, pošto sada zaostaje samo tri boda.