Liga 1 - Ibra "bockao", Lion dekalsiran

• 01. decembar 2013.

• 23:01

Poslednji meč 15. kola francuskog šampionata trebalo je da bude i derbi kola ali su fudbaleri Pari Sen Žermena 'pokvarili žurku'. "Sveci" su deklasirali Lion sa četiri gola od koji je dva postigao Ibrahimović sa penala.

Duel Pari Sen Žermena i Liona na "Parku Prinčeva" trebalo je da bude derbi 15. kola francuske Lige 1 ali je taj epitet nosio do 41. minuta.

Gosti su se držali u prestonici Francuske do 36. minuta kada je Edinson Kavani glavom doveo Pari Sen Žermen u vođstvo. Urugvajac je sjajno gađao ali pogodak ide na dušu i golmanu Liona koji je gol primio u svoj bliži ugao.

Samo pet minuta kasnije Zlatan Ibrahimović pretvorio je najstrožu kaznu u pogodak i vođstvo domaćih od 2:0, čime je pitanje pobednika praktično bilo rešeno.

Ibrahimović je prvi penal na večerašnjem susretu materijalizovao popularnom "Panenkom" čime je potvrdio svoje tvrdnje da postiže jedinstvene golove.

U drugom delu utakmice Pari Sen Žermen učinio je pobedu još ubedljivijom golovima Silve u 60. i Ibrahimovića, ponovo sa penala, u 93. minutu za konačnih 4:0 i ostanak "Svetaca" na liderskoj poziciji na tabeli sa 4 boda više od drugoplasiranog Lila.

Milan Biševac proveo je svih 90 minuta na terenu ali će sigurno što pre želeti da zaboravi učinak njegovog tima u Parizu.