Liga 1: Gurkuf za dva minuta presudio Bordou, Gajiću i dalje ni traga ni glasa

subota 17.03.2018.
18:58

U okviru 30. kola francuskog šampionata, Ren je gostovao na "Matmut Atlantiku" u Bordou.

EPA-EFE/IAN LANSGDON

"Žirondinci" su poraženi na svom stadionu od Rena sa 0:2 (0:0).

U prvih 45 minuta nije bilo golova, zabeležena je povreda Brajtvajta, kojeg je u 13. minutu zamenio De Previl.

U nastavku je gostima trebalo samo par minuta da dođu do vođstva, igrao se 49. minut, kada je Ismaila Sar postigao svoj treći gol na poslednja tri meča u Ligi 1.

Sve dileme je otklonio iskusni Joan Gurkuf. On je u igru ušao u 84. minutu, a samo dva minuta kasnije zatresao je mrežu domaćina i postavio konačan rezultat. Domaći fudbaleri su pogrešili pred svojom gol-aut linijom, fudbaleri Rena su dobro kombinovali, da bi na kraju Gorkuf matirao Kostila za konačnih 0:2 u Bordou.

U protokolu "Žirondinaca" ni ovaj put nije bilo srpskog internacionalca Milana Gajića.

Ren je ovim trijumfom skočio na peto mesto na tabeli sa 45 bodova, dok je Bordo sada deveti sa osam bodova manje.