Liga 1 - Goleada u Anžeu obeležila veče, poraz na startu za Le Taleka i Škuletića

subota 11.08.2018.
22:29

Polako se kompletira prvo kolo šampionata Francuske.

EPA-EFE/IAN LANSGDON

Par sati pošto je Monako kao gost slavio u Nantu, uz odličnu partiju Stevana Jovetića, završeno je još pet mečeva prvog kola Lige 1.

Pomalo neočekivano, u prvi plan je izbila utakmica u Anžeu, gde su gosti iz Nima slavili sa 4:3.

Gosti su poveli već u četvrtom minutu, potom je Anže okrenuo na 3:1 sredinom drugog poluvremena, a onda je usledio furiozni finiš ekipe Nima, koja stiže do velikog preokreta i pobede od 4:3. Junak utakmice bio je dvostruki strelac Depres.

Uspešan u gostima bio je i Rems koji je golom Dumbije već u drugom minutu savladao domaću ekipu Nice sa 1:0, dok je Dižon slavio u Monpeljeu sa 2:1. U ekipi Monpeljea, Damijan Le Talek i Petar Škuletić bili su na klupi za rezerve, s tim da je doskorašnji štoper Zvezde ušao u igru u 40. minutu, a bivši napadač Partizana ceo meč odgledao sa klupe.

Monpelje je vodio posle prvog poluvremena golom Mendeša, ali su Tavareš i Kulibali doneli preokret Dižonu.

Čast domaćih ekipa spasli su Lil i Sent Etjen.

Lil je na svom terenu bio bolji od Rena sa 3:1, posle preokreta u drugom poluvremenu, dok je Sent Etjen, sa Nevenom Subotićem u startnoj postavi, savladao ekipu Gengana sa 2:1.