Liga 1 - Gengam izbio na vrh!

• 27. avgust 2016.

• 22:28

U Francuskoj kompletiran večerašnji program u okviru 3. kola Lige 1.

Posle današnjeg poraza Liona na gostovanju Dižonu (4:2), večeras je odigrano još pet mečeva trećeg kola šampionata Francuske.

Ekipa Meca, koju će pojačati naš internacionalac Milan Biševac, večeras je na svom terenu savladala Anže sa 2:0. Falet je u 42. minutu postigao vodeći gol, a sve dileme oko pobednika rešio je Milan u samom finišu meča.

Istim rezultatom slavio je i Kaen, takođe na svom terenu, a protiv Bastije. Prvo poluvreme obeležio je promašeni penal Santinija u 42. minutu, ali to nije poremetilo domaće.

Oni su u nastavku meča najpre preko Ferea ''načeli'' goste, da bi u nadoknadi vremena Bazile postavio konačnih 2:0.

Jedinu pobedu od gostiju večeras je ostvario Gengam, koji je takođe sa 2:0 savladao ekipu Nansija i izbio na čelo tabele. Dijalo u 59. minutu i Žires dvadeset minuta kasnije tvorci su trijumfa Gengama, a domaći su propustili priliku da u finišu preko Hađija iz penala eventualno ublaže poraz.

U preostale dve utakmice nije bilo pobednika. Nica i Lil igrali su 1:1, a oba gola postignuta su u prvom poluvremenu. Domaćin je rano poveo golom Kozijelja u trećem minutu, a bod Lilu doneo je Berija u 27. minutu.

Isti rezultat i u duelu Monpeljea i Rena. Vođstvo Monpeljeu doneo je Kongre u 22. minutu, a na izjednačenje se čekalo do 64. minuta, kada je Dijakabi postavio konačnih 1:1.