• 25. avgust 2018.

• 21:58

Šampion dobio neočekivanog konkurenta.

Liga 1 - Francuzi igrali
Posle pobede Pari Sen Žermena nad Anžerom, danas je odigrano još pet utakmica trećeg kola francuske Lige 1.

Dižon je apsolutni hit šampionata pošto je pobedio i na svojoj trećoj utakmici u novoj sezoni, ovoga puta "žrtva" je bila Nica. Gosti su ubedljivo porazili ekipu Patrika Vijere sa 4:0, a sve smo videli u drugih 45 minuta. U 67. minutu Naif Aguerd doneo je svom timu vođstvo, usledila je ofanziva kluba sa Azurne obale, ali to je bilo kontraproduktivno. Sa dva brza pogotka Osama Hadadija u 83. i Julesa Keite tri minuta kasnije, gosti su otklonili sve dileme oko pitanja pobednika, dok je konačan rezultat postavio Keita svojim drugim pogotkom.

Nant i Kaen su odigrali nerešeno 1:1. Poveli su gosti golom Enca Krivelija u 37. minutu, a bod domaćoj ekipi doneo je Emilijano Sala sa penala u 80. minutu igre.

Amijen je na svom terenu ubedljivo savladao Rem sa 4:1. Domaćini su poveli već u 22. minutu golom Edija Gnaorea, a zadatak je dodatno olakšao fudbaler Rema Metanire koji je dobio crveni karton u 36. minutu. U drugom poluvremenu videli smo potpunu rapsodiju Amijena koji je golovima Samana Godosa u 59. minutu i Muse Konatea u 67. i 73. minutu krunisao bolju i konkretniju igru i zasluženo stigao do tri boda. Počasni pogodak za goste delo je Metjuea Safara u 85. minutu.

Tuluz je na svom terenu slavio protiv Nima sa 1:0, a čak su dva penala bila potrebna Maksu Gradelu da postigne odlučujući pogodak u 80. minutu meča.

U meču između Monpeljea i Sent Etjena nije bilo golova, a na terenu nisu bili Neven Subotić i Petar Škuletić, koji je meč presedeo na klupi.