Liga 1: Fekir tragičar, novi trijumf Mitrovićevog Strazbura, pobede Gengana i Kaena, remi u Remsu

subota 29.09.2018.
22:00

U okviru osmog kola francuskog šampionata, večeras je odigrano pet mečeva.

EPA-EFE/PETER POWELL

Lion je nakon tri vezana trijumfa u svim takmičenjima dočekao Nant, meč je završen bez pobednika, rezultatom 1:1 (1:0).

Poveli su domaći fudbaleri preko Uara u 22. minutu, njemu je asistirao novajlija Dembele.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi nakon 15ak minuta u nastavku Bošilja poravnao rezultat.

Imao je u 80. minutu kapiten Nabil Fekir idealnu priliku da donese prednost domaćoj ekipi, dobili su fudbaleri Liona jedanaesterac, ali je Tatarušanu skinuo udarac kapitena domaće ekipe sa kreča.

Do kraja nije bilo promene rezultata, nakon tri vezana trijumfa remizirali su sa Nantom.

Strazbur je i večeras sa kapitenskom trakom na ruci predvodio srpski internacionalac Stefan Mitrović, njegova ekipe je upisala treći trijumf u sezoni, savladali su kod kuće Dižon sa 3:0 (1:0).

Poveli su preko Da Košte u 13. minutu i to je bio jedini gol u prvih 45 minuta.

U nastavku je u 81. minutu Motiba na asistenciju strelca prvog gola Da Košte povisio na 2:0, da bi konačan rezultat postavio Martan, na asistencuju Kornea.

U ostalim mečevima, Kaen je savladao Amjen kod kuće (1:0), Gengan je slavio na gostovanju Anžeu (0:1), dok su Rems i Bordo podelili bodove (0:0).

Anže - Gengan 0:1
Kaen - Amjen 1:0
Lion - Nant 1:1
Rems - Bordo 0:0
Strazbur - Dižon 3:0

Nica - PSŽ 0:3