subota 02.03.2019.
22:07

U okviru 27. kola francuskog šampionata, večeras su odigrana još dva duela.

EPA/SEBASTIEN NOGIER

Monako je u 27. kolu gostovao Anžeu, delovalo je da bi mogli da dožive novi poraz, ali to nije dozvolio Falkao, na kraju 2:2 (2:0).

Poveli su domaći u 22. minutu, strelac je bio Tait, koji je u poslednjem minutu prvog dela duplirao prednost Anžea.

Otišlo se sa dva gola prednosti u korist domaće ekipe na odmor, da bi već nakon četiri minuta igre u nastavku Falkao smanjio na 2:1, asistirao mu je Golovin.

Držali su se fudbaleri Aneža sve do 80. minuta, kada je Monako dobio penal.

Odgovornost je preuzeo popularni "El Tigre", koji matira golmana domaće ekipe i poravnava rezultat.

Falkao je drugim pogotkom postavio i konačan rezultat, Monnako je 16. sa 26 bodova, šest više od Kaena, koji je prvi ispod crte, Anže 12. sa osam bodova više.

U istom terminu je Rems dočekao Amjen, rezultat kao i u prvom susretu, 2:2 (0:2), s tim što su gosti otišli na odmor sa dva gola viška.

Poveo je Amjen u 39. minutu, precizan sa kreča bio je Konate.

Samo pet minuta kasnije, Abdelhamid postiže autogol, gosti su stekli dva gola prednosti u prvom poluvremenu.

Ipak, nije se Rems predavao, u 70. minutu Dija smanjuje na 2:1, da bi Kafaro u 84. minutu poravnao rezultat i postavio konačnih 2:2.

Rems na viskom petom mestu sa 42 osvojena boda, Amjen tik iznad zone ispadanja sa 17 bodova manje.