petak 18.10.2019.
22:40

Tim Patrika Vijere mora da poradi na disciplini.

EPA-EFE/IAN LANGSDON

"Anđeo" u redovima šampiona briljirao na Azurnoj obali, PSŽ slavio sa 4:1 u desetom kolu Lige 1.

Tuhelov tim je poveo već posle petnaest minuta, sjajnu kontru su povukli Parižani, na kraju je proradila argentinska veza. Ikardi dodaje Di Mariji koji preciznim šutem dovodi goste u vođstvo.

Argentinac je posle šest minuta pokazao kakva je klasa od igrača kada odličnim lobom udvostručava prednost svog tima. Po povratku sa pauze gosti nastavljaju da napadaju, Markinjoš je imao odličnu priliku u 60. minutu, ali Brazilac pogađa prečku.

Sedam minuta kasnije neverovatne scene u odbrani Parižana, greška za greškom koje na kraju koristi Ganago za efektan gol u 67. minutu.

Činilo se da domaći mogu do boda, ali onda u samo tri minuta igrači Patrika Vijere dobijaju dva crvena kartona. Prvo je Siprijen dobio drugi žuti zbog prigovora da bi u 77. minutu Erele dobio direktan crveni posle konsultacije sa VAR-om. Igrač Nice je udario Paredesa.

U strelce se do kraja utakmice upisuju još Mbape i Ikardi tako da su Parižani u potpunosti iskoristili brojčanu nadmoć i zabeležili ubedljivu pobedu od 4:1.