Liga 1 - Debakl Monaka, izgubio i Lion!

• 30. januar 2016.

• 22:38

Pari Sen Žermen je iz kola u kolo sve usamljeniji na vrhu tabele šampionata Francuske...

Drugoplasirani Monako doživeo je u subotu ubedljiv poraz u derbiju kola, na gostovanju ekipi Anžea rezultatom 3:0, pa će vodeći Pari Sen Žermen u nedelju u Sent Etjenu imati priliku da svoju prednost na vrhu tabele uveća na čak 24 boda razlike.

Veliki trijumf Anžeu doneli su dvostruki strelac N'Doje koji je još u prvom poluvremenu domaćima doneo dva gola prednosti, a konačnih 3:0 postavio je Jatara u 54. minutu, a na asistenciju N'Dojea.

Svoje navijače razočarao je i Lion, koji je poklekao na Korzici, gde je Bastija slavila sa 1:0 golom Brandaa u 69. mintu meča.

Najubedljiviji večeras bio je Monpelje, koji je posle četiri uzastopna poraza trijumfovao na gostovanju Gazelek Ažaksjou rezultatom 4-0. Jatabare u 14. i Martin u 41. iz jedanaesterca doneli su prednost gostima u prvom poluvremenu, a domaće je dotukao Dabo, sa dva pogotka u nastavku meča.

Uspešni u gostima bili su i Gengan i Nant. U Tuluzu je bilo baš uzbudljivo, Gengan je kao gost dobio taj meč sa 2:1, a domaći su u 89. minutu propustili sjajnu priliku za izjednačenje, pošto Ben Jeder nije bio precizan sa bele tačke.

Od naših internacionalaca u dresu Tuluza, Spajić i Pešić su bili na klupi za rezerve, a Pešić je u poslednjih desetak minuta dobio priliku da zaigra umesto Regatina.