Fudbaleri Pari sen Žermena doživeli su najteži poraz u sezoni.

EPA-EFE/GUILLAUME HORCAJUELO

Izabranici Tomasa Tuhela nikako da overe odbranu titule.

U prošlom kolu je proslavu odložio Čupo-Moting, a sada je to uradio Lil i to veoma brutalno.

Slavili su fudbaleri Lila na "Pjer-Moroju" sa čak 5:1 (1:1) protiv aktuelnih šampiona i tako ostavili šampanjac na hlađenju u Parizu.

"Doge" su do prednosti stigle u sedmom minutu, kada je Toma Menije postigao autogol.

Samo četiri minuta kasnije, PSŽ ipak dolazi do izjednačenja, strelac na asistenciju Mbapea defanzivac Huan Bernat.

Usledila su dva velika peha za "Svece", zbog povreda su teren morali da napuste Tijago Silva i Menije, u igru su ušli Kerer i mladi Dijabi.

A onda, 36. minut, strelac izjednačujućeg gola Bernat dobija direktan crveni karton. Gledao je sudija i VAR kako bi se uverio da je Španac zaslužio put u svlačionicu, ali je dobio potvrdu da je doneo pravu odluku, Bernat je kao poslednji igrač odbrane oborio protivnika, tako što ga je vukao za ruku.

Izdržao je PSŽ sa igračem manje do poluvremena, ali je onda krenula rapsodija Lila.

Hitronogi Pepe je pobegao odbrani PSŽ u 51. minutu, prihvatio je sjajan pas Ikonea i doneo novu prednost "Dogama".

U 65. minutu je bilo i 3:1, Ikone je proigrao Bambu, ovaj je izbegao ofsajd zamku i snažnim udarcem matirao Areolu.

U 71. minutu, nakon slobodnjaka Pepea, Gabrijel najviši u skoku u protivničkom kaznenom prostoru, Lil je poveo sa 4:1.

Totalno demoliranje šampiona potvrdio je Žose Fonte, nakon odlično izvedenog kornera Pepea.

PSŽ deklasiran, ostaju naravno prvi, sa 17 bodova više od Lila, ali još uvek nisu matematički obezbedili titulu, a mogli su to da urade još u prošlom kolu.