subota 06.10.2018.
21:53

Monpelje predvođen Damijenom Le Talekom stigao do trećeg mesta u francuskom šampionatu.

EPA-EFE/IAN LANSGDON

U okviru devetog kola francuske Lige 1, danas su od 20 sati odigrane četiri utakmice.

U Genganu domaćin i Monpelje su odigrali nerešeno 1:1. Od sedmog minuta domaća ekipa ostala je sa desetoricom na terenu pošto je Tiram dobio direktan crveni karton. To je pomoglo Monpeljeu da dođe u vođstvo preko Endija Delora u 30. minutu meča. Ipak, devet minuta kasnije Mole dobija dva žuta kartona i biva isključen sa utakmice. Gengan je do boda stigao u 64. minutu kada je pogodio Nikolas Beneze.

Anžer je na svom terenu remizirao sa Strazburom 2:2. Poveli su gosti golom Leba Motibe već u drugom minutu meča, a idealnu priliku da poravna rezultat imao je Mangani koji je u 10. minutu promašio penal. Motiba je svojim drugim golom duplirao prednost Strazbura. U drugom delu meča, Anžer je uspeo da se spasi poraza golovima Pjerika Kapela u 58. minutu i Romana Tomasa u trećem minutu nadoknade vremena.

Amijen je na svom terenu ostvario minimalnu pobedu nad Dižonom, a čovek odluke bio je Saman Godos u 39. minutu.

Na meču između Nima i Rema nije bilo pogodaka.