subota 15.02.2020.
21:57

Čak dva crvena Tuluzu.

Bordo 2:2 Dižon

Domaći "žirondinci" su gubili od 16. minuta kada gol za goste postiže Čouair. Bordo uspeva da izjednači dvadesetak minuta kasnije zahvaljujući Hvangu da bi potpuni preokret u korist Bordoa doneo Briand u 64. minutu.

Ipak vođstvo nije dugo trajal, Čouair postiže gol za 2:2 u 72. minutu što do kraja i ostaje kao konačni rezultat.

Nant - Mec 0:0

"Kanarinci" su vezali drugi remi zaredom  što ih čuva na sredini tabele, dok gosti nastavljaju borbu za opstanak u ligi. Mec je trenunto petnaesti na tabeli sa samo dva boda više od ugrožene zone.

Nim - Anžer 1:0

Prvo poluvreme je završeno rezultatom 0:0, oba tima nisu uspela da pogode okvir gola. Posle pauze dosta bolja igra domaćih, ali presudni momenat jeste onaj u 76. minutu kada Ninga dobija direktan crveni karton i ostavlja Anžer sa igračem manjem.

Samo četiri minuta kasnije, Kone u 80. minutu pogađa za vođstvo i konačnih 1:0. Bitna pobeda za domaće.

Tuluz - Nica 0:2

Izabranici Patrika Vijere su poveli u 12. minutu zahvaljujući golu Les Meloa, kasnije su domaći dobili prvi crveni karton u 27. minutu. Gabrielsen pravi neprofesionalni faul.

Sredinom drugog dela, Nica ima i dva igrača više pošto Moreira dobija direktan crveni karton. Ipak Tuluz je imao odličnu priliku da izjednači, ali Leja promašuje penal.

Nica overava pobedu u 96. minutu preko Erelje koji korisiti asistenciju Dolberga za 2:0.