19:07

Gostujući navijači i dalje strahuju za opstanak.

twitter.com
twitter.com

Bordo je dočekao Amijen i domaćin je u finišu ovog meča ispustio pobedu,  rezultat na kraju meča je 1:1 (1:0).

Domaćin je zaista bio bolji na ovom meču i ovaj tim se nalazi iznenađujuće loše kada se pogleda tabela francuske lige 1. Prvu priliku na meču je imao Bordo, bio je to 13. minut meča, ali golman Amijena, Gurtner je odlično reagovao i odbranio šut Brijana. Salamon Kalu je glavom postigao prvi gol na ovom meču, igrao se 22. minut, i treba istaći da je napadač Bordoa zaista iz teške pozicije uspeo da postigne vrlo lep gol.

Do kraja poluvremena domaćin je kontrolisao posed i nije dopustio gostima da priprete. Gosti su znali da moraju drugačije da odigraju drugo poluvreme ako žele da ostanu neporaženi na ovom meču. Trener Amijena je odmah reagovao i vrlo brzo je napravio sve tri izmene, i to je na kraju možda bilo i odlučujuće na ovom meču. Zaista su gosti vrlo teško dolazili do prilike da postignu gol, ali Gnahore, igrač koji je ušao u drugom poluvremenu je uspeo da postigne gol u 87. minutu. Amijen je nekako uspeo da izbegne poraz, a ovaj bod im mnogo znači u borbi za opstanak.

Bordo se nalazi tek na 12. poziciji, a Amijen je samo 1 bod iznad opasne zone.