nedelja 08.03.2020.
19:00

Ubedljiv trijumf domaćina na "Roažon parku".

EPA-EFE/EDDY LEMAISTRE

Fudbaleri Rena su dočekali Monpelje u 28. kolu francuskog šampionata, slavili su sa čak 5:0 (2:0).

Poveli su u devetom minutu, sjajan gol postigao je Muasa, raspalio je po lopti sa 20ak metara i poslao neodbranjiv projektil u mrežu rivala.

U 28. minutu Ren stiže i do drugog pogotka, Hunu je imao lakši deo posla nakon pasa Tejta, pa je povisio prednost domaćeg sastava.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi u 68. minutu Tejt najavio debakl Monpeljea, prihvatio je pas supertalentovanog Kamavinge, namestio se na udarac i sa ivice kaznenog prostora povisio na 3:0 u korist Rena.

Samo pet minuta kasnije gosti su skrivili i penal, odgovornost je preuzeo Del Kastiljo, nije najbolje šutirao, ali je uspeo da "probuši" golmana gostujućeg sastava i povisio na 4:0 za domaći sastav.

U 87. minutu fudbaleri Monpeljea prave još jedan penal, ovoga puta je odgovornost preuzeo Hunu, koji je bio jako siguran sa kreča, 5:0 na "Roažon parku".

Ren je treći sa 50 osvojenih bodova i utakmicom više od Lila, koji ima četiri manje i odmah je ispod, dok je Monpelje osmi sa 10 bodova manje od današnjeg rivala.

Za goste su svih 90 minuta na terenu proveli bivši igrači Crvene zvezde Damjan Le Talek i Mihailo Ristić.