Liga 1: Argentinac podigao "Kneževe" iz mrtvih!

subota 09.12.2017.
22:16

Fudbaleri Monaka slavili su u 17. kolu francuskog šampionata nakon velikog preokreta.

EPA/GUILLAUME HORCAJUELO

Izabranici Leonarda Žardima gubili su od Troe sve do 85. minuta, a onda je na scenu stupio Gvido Kariljo.

Nakon 90 minuta na stadionu "Luj drugi" bilo je 3:2 (0:1) za aktuelnog šampiona Francuske.

Poveli su gosti preko Suk Hjun-Juna u 25. minutu susreta, a do kraja prvog dela igre nije više bilo golova.

U nastavku, nakon samo pet minuta igre, napadač iz Južne Koreje dolazi do još jednog pogotka. Domaći navijači su ostali šokirano, Troa je poveo sa 0:2.

Ipak, 20ak minuta kasnije nadu Monaku vraća Delplanže, koji postiže autogol za 1:2.

A onda, igrao se 85. minut, kada Mutinjo pronalazi Karilja, a ovaj poravnava rezultat. Samo tri minuta kasnije, Glik je prosledio loptu do Argentinca, koji postiže svoj drugi gol na meču i preokreće rezultat u korist "Kneževa".

Do kraja je taj rezultat i ostao na snazi, Monako je na jedvite jade došao do vrlo važne pobede na svom terenu.

U ostalim susretima 17. kola odigranim večeras, Anže i Monpelje su odigrali 1:1, Gengam je deklasirao Dižon sa 4:0, Mec i Ren su podelili bodove, bilo je 1:1, dok je Tuluz na "Munisipali" slavio sa 2:0 protiv Kaena.