Liga 1: Anže odbranio čast domaćina, četiri pobede gostiju, autogol Mitrovića

21:57

U okviru četvrtog kola francuskog šampionata, od 20h odigrano je pet mečeva.

Anže je slavio na svom terenu protiv Lila sa 1:0 (0:0).

Poveli su golom Traorea na isteku jednog časa igre.

Samo četiri minuta kasnije Mangani je zaradio direktan crveni karton zbog igranja rukom u svom kaznenom prostoru.

Odgovornost je preuzeo Remi, ali je iskusni napadač bio neprecizan, Anže je zadržao prednost.

Ispostavilo se da je Remi na kraju bio i veliki tragičar Lila, kako je Anže sa igračem manje uspeo da zadrži prednost iz 60. minuta i upiše prvi trijumf u novoj sezoni i ujedno nanese Lilu prvi poraz.

Najviše golova bilo je u Strazburu, gde je Nant slavio sa 2:3 (1:2).

Poveli su domaći u 21. minutu preko Ažurka, ali je njega poništio saigrač samo 13 minuta kasnije.

Srpski internacionalac Stefan Mitrović je savladao sopstvenog čuvara mreže, lopta ga je pogodila nakon udarca jednog igrača Nanta i završila iza leđa njegovog golmana.

U nadoknadi vremena prvog dela igre, Evanđelista donosi preokret "Kanarincima".

U nastavku, Nant je poveo i sa 3:1, strelac je bio Argentinac Sala.

Nije tu bio kraj golovima, nadu je domaćinu vratio Da Košta u 81. minutu susreta.

Ipak, to je bilo sve od Strazbura, Nant je odneo sva tri boda sa "La Menua".

Tuluz je slavio na gostovanju Genganu, bilo je 1:2 (1:2) za goste sa "Munisipala".

Igrao se drugi minut kada su "ljubičasti" poveli, strelac je bio Gradel.

Samo 10 minuta kasnije, Sangare je povisio na 2:0.

Nisu se predavali domaći, sin bivšeg reprezentativca Francuske Lilijana Tirama, Markus, postigao je gol u 45. minutu za 2:1

To je ipak bilo sve od Gengana, te su sva tri boda otišla u Tuluz.

Monpelje je slavio sa 0:1 (0:0) na gostovanju u Remu, gol odluke postigao je Ojongo u 77. minutu.

Petar Škuletić je proveo čitav meč na klupi za rezervne igrače Monpeljea, dok je Le Talek igrao poslednjih 20ak minuta.

Kaen je slavio u Dižonu sa 0:2 (0:1).

Poveli su gosti u u 21. minutu preko Krivelija, da bi konačan rezultat u sudijskoj nadoknadi postavio Beuve.

Anže - Lil 1:0
Dižon - Kaen 0:2
Gengan - Tuluz 1:2
Rem - Monpelje 0:1
Strazbur - Nant 2:3