Liga 1: Anrijeva "sedma sreća", Mitrović pocrveneo protiv novajlija!

22:04

Konačno pobeda Monaka.

EPA-EFE/GUILLAUME HORCAJUELO

Tijeri Anri je preuzeo ekipu Monaka sredinom oktobra, a sve do danas nije uspeo da upiše svoj prvi trijumf u trenerskom poslu.

Nakon šest mečeva bez trijumfa, četiri poraza i dva remija, njegovi "Kneževi" su uspeli da slave na gostovanju Kaenu sa minimalnih 0:1 (0:0).

Junak je bio Radamel Falkao, popularni "El Tigre" je postigao sjajan gol iz slobodnog udarca u 55. minutu susreta.

Videćemo da li će ovaj trijumf pomoći Monaku da izađe iz krize, ne može se zaista kriviti trener za loše rezultate u poslednje vreme, kako je čak 11 igrača van stroja zbog povreda, dok je iskusni Rađi suspendovan zbog kartona.

Za ovaj meč Anri nije mogao da računa na prvotimce Glika, Jovetića, Mbulu, Pelegrija, Ronija Lopesa, Subašića, Turea i Traorea.

Strazbur je u istom terminu poražen na svom terenu od Nima rezultaom 0:1 (0:0).

Jedini gol na utakmici postigao je Liboi u 71. minutu susreta.

Prelomni trenutak utakmice dogodio se osam minuta kasnije, kada je srpski internacionalac Stefan Mitrović zaradio direktan crveni karton.

U ostalim duelima, Nant i Anže su remizirali (1:1), Rems je kod kuće bio bolji od Gengana (2:1), dok pobednika nije bilo ni u Dižonu, gde je gostovao Bordo (0:0).

Kaen - Monako 0:1
Dižon - Bordo 0:0
Nant - Anže 1:1
Rems - Gengan 2:1
Strazbur - Nim 0:1