Leverkuzen se kocka u trci za LŠ, novi poraz!

subota 28.04.2018.
20:24

''Farmaceuti'' ostali na petom mestu dva kola pre kraja.

Beta/Federico Gambarini/dpa via AP

Leverkuzen je večeras imao sjajnu šansu da se vrati na poziciju koja vodi u Ligu šampiona, ali je još jednom, drugi put uzastopno, razočarao svoje navijače.

Posle 0:4 u duelu sa Dortmundom, ''Farmaceuti'' su ovoga puta, u meču 32. kola, poraženi na svojoj ''Baj Areni'' i od Štutgarta - 0:1.

Sve je moglo da bude drugačije da je Alario u 16. minutu iskoristio jedanaesterac za domaći tim. Međutim, nije bio precizan, a kazna je stigla sredinom drugog poluvremena.

Igrao se 67. minut meča, gosti su izveli brzu akciju kroz sredinu, na kraju Aogo asistira za Gentnera koji odličnim udarcem sa nekih sedam-osam metara pogađa mrežu i postavlja konačnih 0:1.

Leverkuzen je, dakle, ostao peti sa 51 bodom, a Štutgart je ovim trijumfom zadržao šanse za plasman na evropsku scenu. ''Švabe'' sada imaju 45 bodova na osmom mestu, dva manje od šestoplasiranog Lajpciga.

Rezultate ostalih današnjih mečeva pogledajte OVDE.