četvrtak 04.04.2019.
23:19

Pobede Levantea i Real Sosijedada.

EPA-EFE/Javier Etxezarreta

Leganes je uspeo da savlada Valjadolid na svom terenu rezultatom 1:0, a jedini gol na ovom meču smo videli u šestom minutu nadoknade drugog poluvremena.

Ova pobeda je jako bitna za domaći tim jer je sada u sigurnoj zoni, a što je bitnije, pobeda je ostvarena protiv direktnog rivala za ispadanje.

Jedini gol na ovom meču postigao je Guido Kariljo nakon centaršuta sa desne strane, a koliko je teško pao ovaj gol ekipi Valjadolida videlo se po tome što su se skoro svi igrači uhvatili za glavu.

U drugom meču Real Sosijedad je pobedio ekipu Betisa, bilo je 2:1 (1:0).

Domaći su golom Huanmija stigli do prednosti u 17. minutu, bio je korner sa desne strane, Huanmi je šutirao prilično slabo, ali se lopta na kraju otkotrljala u gol, a da je niko nije zakačio.

Izjednačenje u 56. minutu, Kristijan Teljo je odlično išao po levoj strani, uposlio je Kanalesa koji pogađa za 1:1.

Ipak, pobedu domaćima donosi Ojarzabal u 86. minutu.