ponedeljak 23.04.2018.
22:51

Izgleda da sam finiš sezone neće doneti nikakvu neizvesnost po pitanju opstanka u Primeri.

EPA/KAI FOERSTERLING

Ekipa Levantea napravila je večeras ključni korak ka opstanku u Primeri, velikom pobedom nad Bilbaom u gostima.

Levante je trijumfovao rezultatom 3:1 i tako četiri kola pre kraja pobegao čak devet bodova La Korunji koju još samo nekakva teorija ostavlja u eliti.

Početak meča pripao je Bilbau, koji je golom Raula Garsije poveo već posle osam minuta igre.

Činilo se da će se minimalnim vođstvom domaćih otići na poluvreme, ali finiš prvog dela igre doneo je potpuni preokret u režiji Enisa Bardija koji je mrežu Bilbaa pogađao u 42. i 44. minutu meča.

Njega je od 71. minuta zamenio naš Saša Lukić, a do kraja meča pobedu Levantea potvrdio je Morales u samom finišu meča za konačnih 3:1.

Levante sada ima 37 bodova na 17. mestu, a Bilbao je ostao na 14. poziciji sa 40 bodova.