Levante "prosuo mleko" protiv 'Lavova'

• Autor: Boban Filipović

• 24. april 2016.

• 14:01

Vodili su fudbaleri Levantea sa 2:0 protiv Atletika iz Bilbaoa sve do 88. minuta meča, ali su onda za dva minuta primili dva gola i osvojili samo bod. Ova ispuštena pobeda će ih verovatno koštati opstanka u Primeri.

Levante
Prvi meč nedeljnog programa 35. kola špasnke Primere odigran je na stadionu 'Sijudad de Valensija', gde je Levante pred oko 15 hiljada navijača remizirao sa Atletik Bilbaom rezultatom 2:2.

Domaćin je povedo preko Kasadeusa u 13. minutu igre i sa minimalnom prednošću otišao na veliki odmor.

U završnici prvog poluvremena desni bek 'Lavova' Boveda je imao priliku da iznednači, da bi dva minuta kasnije Gorka Iraizoz spaktakularnom intervencijom sprečio Suera da duplira prenodst Levantea.

U nastavku je prvo poništen gol Đuzepa Rosija zbog ofsajda, potom su Borha Viguera i Mikel Balencijaga imali dobre prilike na drugoj strani, Bilbao je pritiskao, ali u 68. minutu Levante stiže do dva gola prednosti.

Etčeita je dao autogol, i činilo se da će fenjeraš doći do pobede.

Međutim, 'Lavovi' u samom finišu uspevaju da dođu do boda.

Prvo je u 88. minutu rezervista Markel Susaeta pogodio mrežu, da bi u prvom minutu sudiske nadokande San Hoze poravnao rezultat. Oba gola namestio je Injaki Vilijams.

Mogao je Viktor Kamarasa u 93. minutu da donese pobedu Levanteu, ali njegov šut je otišao pored gola.

Levante će ostati poslednji na tabeli nakon 35. kola sa veoma slabom izgledima da ostane u društvu najboljih. Atletik Bilbao je peti na tabeli i gotovo izvesno će naredne sezone igrati Ligu Evrope.