Levante preko Deportiva do 4. mesta

• Autor: Miloš Marković

• 18. novembar 2012.

• 14:16

Prva utakmica nedeljnog programa španskog prvenstva donela je dva gola, dva crvena kartona i pobedu gostiju.

U prvom susretu nedeljnog programa 12. kola Primere sastali su se Deportivo La Korunja i Levante.

Gosti su se na pravi način oporavili od poraza od Real Madrida iz prošlog kola, zabeležili su trijumf nad ove sezone jako lošim Deportivom koji se nakon današnje utakmice nalazi na 18. mestu na tabeli sa samo 10 bodova iz 12 kola.

Sa druge strane, Levante je nastavio sa dobrim rezultatima koje je za trenutak prekinuo poraz od kraljevskog tima, a pre toga i remi sa Seviljom, pobeda nad Deportivom donela je ovoj ekipi visoko 4. mesto na tabeli.

Gosti su do njega stigli pobedom od 2:0 koju su obezbedili Obafemi Martins pogotkom u 40. minutu i Barkero u 82. minutu utakmice.

Inače, duel je obeležen i sa dva crvena kartona. Prvo isključenje zaradio je fudbaler gostiju Lopez u 54. minutu, dok je ista sudbina, drugi žuti karton, sačekala i Aranzubiju u 70. minutu utakmice.