nedelja 08.04.2018.
14:08

Fudbaleri Levantea došli su do verovatno i najbitnijeg trijumfa u borbi za opstanak.

EPA/KAI FOERSTERLING

Ekipa Levaneta slavila je na stadionu u Valensiji protiv Las Palmasa sa 2:1 (1:0), te su tako napravili solidnu zalihu bodova u odnosu na ekipe koje se nalaze ispod crte.

Igrao se 35. minut, kada su preko Kokea domaći fudbaleri došli do vođstva.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, a onda je nakon samo pet minuta igre u nastavku Las Palmas poravnao preko Garsije.

Nije bilo promene rezultata, a onda je strelac gola za Levante Koke, zaradio drugi žuti karton u 86. minutu i činilo se da Levanteu ostaje samo nada da će uspeti da zadrže nerešen rezultat i jedan bod.

Ipak, tako nije mislio Kampanja, koji na asistenciju Moralesa u drugom minutu sudijske nadoknade donosi novu prednost Levanteu, na kraju i pobedu.

Nakon drugog gola, Levante je ostao i sa devetoricom na terenu, kako je direktan crveni zbog raspravljanja sa sudijom zaradio Roćina.

Ekipa iz Valensije je na 17. mestu Primere sa 31 bodom, dok je Las Palmas dva mesta ispod njih, sa 10 bodova manje i čini se da su ovim porazom potpisali vizu za povratak u Segundu.