Levante minimalcem do bodova protiv Malage

• Autor: Boban Filipović

• 12. januar 2014.

• 22:52

Posle dva vezana poraza 'manji' tim iz Valensije slavio protiv gostiju iz Andaluzije i sada se nalazi u grupi timova sa 23 boda iz sredine tabele.

Levante i Malaga su u duel ušli sa istom brojem bodova (20), ali je klub sa stadiona 'Sijudad de Valensija' iskoristio domaći teren i slavio sa 1:0 pred nešto viđe od 10 hiljada navijača.

Domaćin je prvu pravu šansu stvorio u 13. minutu, u njoj se našao Ruben, ali Vili Kabaljero odično interveniše.

Uvodni trenuci u potpunosti pripadaju Levanteu, a nagrada stiže posle 20 minuta igre. Ivanšic je izveo korner, David Baral je najviši u skoku i donosi prednost svom timu. Ispostaviće se da je ovo bio klučan momenat meča.

Malaga je do poluvremena imala prilike da izjednači preko Rokea Santa Kruza i Samjuela Garsije, ali rezultat ostaje nepromenjen.

Gosti su stvarali šanse i u nastavku, ali Santa Kruz, Eliseu, Kamačo, Duda, Tisone, Serhio Sančez nisu uspeli da pronađu put do mreže Levantea, tako da se vraćaju kući praznih rukava.