Letelo perje u Kataloniji, "kanarinci" zakovani za dno

Autor: Boban Filipović
subota 13.01.2018.
14:47

Las Palmas je "popio pola tuceta" golova od Đirone i ostao na začelju tabele.Las Palmas je "popio pola tuceta" golova od Đirone i ostao na začelju tabele.

EPA/Andreu Dalmau

Prvi meč subotnjeg programa 19. kola Primere odigran je na stadionu 'Munisipal de Montilivi' u Đironi, gde je domaaćin i  novajlija u eliti deklasirao fenjeraša sa 6:0.

Gosti sa Kanara su načeti sa 'kreča' sredinomprvog poluvremena, Kristijan Stuani je bio siguran sa penala i to je bio jedini gol u prvih 45 minuta.

U nastavku rapsodija Katalonaca, golovi su se ređali kao na traci.

Rezervista Majkl Olunga, Kenijac koji je na poluvremenu ušao u igru umesto Stuanija, bio je u glavnoj ulozi, uspeo je da zabeleži het-trik.

Olunga za u periodu od 57. do 79. minuta tri puta tresao mrežu "kanarinaca", a između njegovih golova strelci su bili Borha Garsija i Portu.

Đironu je najubedljivija pobeda u klupskoj istoriji u najjačem takmičenju u Španiji lansirala na deveto mesto na tabeli, dok Las Palmas ostaje zakovan za dno.