"Letelo perje" u derbiju Bretanje!

• Autor: Boban Filipović

• 06. mart 2016.

• 19:16

Ren razbio Nant pred svojim navijačima, naneo mu prvi prvenstveni poraz još od novembra prošle godine i izjednačio se po broju bodova sa trećeplasiranom Nicom na tabeli.

'Kanarinci' su razbijeni na 'Roazon Parku', do odlaska na odmor Ren im je spakovao četiri komada!

Goleadu je otvorio Osman Dembele već u 1. minutu igre, Grosicki je duplirao prednost u 15-om, a do kraja prvog poluvremena Dembele postiže još dva gola i beleži svoj prvi het-trik ove sezone.

Adrijan
je na isteku sata igre postigao počasni gol za Nant za konačnih 4:1. Gosti su poslednjih 25 minuta imali igrača više na terenu zbog isključenja Sioa, ali se rezultat nije menjao.

Ren je ovim trijumfom dospeo na četvrto mesto na tabeli i ima isti broj bodova kao Nica koja se nalazi na poziciji koja vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Nantu je ovo prvu poraz u Ligi 1 nakon 13 utakmica. 'Kanarinci' su osmi na tabeli, ali imaju meč manje od većine timova sa kojima se bore za izlaz na evroscenu.