Mile Svilar je u centru pažnje nakon večerašnje utakmice protiv Feirenšea.

EPA-EFE/ANTONIO COTRIM

Benfika nije na svom nivou.

Oni večeras jesu pobedili, upisali su tri boda protiv Feirenšea, ali nisu prikazali dobru igru.

Podatak da je Mile Svilar po mnogima bio možda i igrač utakmice dovoljno govori u prilog tome da je Benfika igrala slabo u polju, posebno nakon postignutog gola koji je viđen već u 10. minutu meča.

Akcija je trajala, na kraju je Jonas iskoristio odbitak od golmana gostiju, nije imao problema da pogodi praznu mrežu za 1:0.

Nakon toga sledi nekoliko dobrih intervencija Svilara, golman srpskog porekla, zaustavljao je šuteve protivničkih fudbalera, navijači su "ludeli" za njim na društvenim mrežama.

"Orlovi" iz Lisabona su nekako sačuvali prednost do samogkraja utakmice, pa sada sa nova tri boda imaju 23, što ih ostavljana trećem mestu iza Porta i Sportinga. Porto je sakupio 25 bodova,Sporting takođe 23, ali obe ekipe imaju meč manje od Benfike.

Igrao je danas i Ljuba Fejsa, odigrao je svih 90 minuta za Benfiku, dok Andrije Živkovića nije bilo u protokolu.