• 26. decembar 2015.

• 17:55

Liverpul oborio na pleća lidera na svom bunjištu, Mančester Siti ubedljiv protiv Sanderlenda, Čelsiju "samo" bod protiv Votforda, Hari Kejn ubio Norič, probudi se Svonsi.

Uzbudljivo popodne na 'Boxing day' u Premijer ligi, najviše pažnje privukao je duel na 'Enfild Roudu', gde su 'Redsi' ugostili prvoplasirani Lester.

Ne može se reći da je derbi 18. kola u potpunosti opravdao očekivanja, najviše iz razloga što se očekivala kiša golova, a pao je samo jedan.

Kristijan Benteke, koji je ušao u igru krajem prvog poluvremena umesto svog mlađeg 'zemljaka' Origija, presudio je Lisicama' u 63. minutu nakon centaršuta Firmina koji je probio po levom boku.

U prvih 45 minuta po nekoliko poluprilika na obe strane, najbliži golu bio je Marez koji je probao tri minuta pre odlaska na odmor sa distence, ali je Minjole bio odlično postavljen.

U nastavku je Liverpul krenuo agilnije, to je donelo rezultat kada je Benteke doneo prednost, od tog trenutka se borba rasplamsala ali se rezultat nije menjao do poslednjeg sudijskog zvužduka, mada se Benteke propisno obrukao u nadokandi.

Mančester Siti je na 'Etihadu' završio posao protiv Sanderlenda već polovinom prvog poluvremena jer je tada već bilo 3:0.

Rahim Sterling je načeo 'Crne mačke', Jaja Ture duplirao prednost, a Vilfred Boni praktično 'zatvorio' utakmicu.

Početkom drugog poluvremena dvostruki asistent Kevin De Brujn potiže gol za 'poker', a na isteku sata igre Fabio Borini postiže počasni gol za Alardajsov tim.

Mogla je pobeda 'Građana' da bude i ubedljivija, Boni je promašio penal 20 minuta pre kraja pa je ostalo 4:1.

Aleksandar Kolarov je odigrao ceo meč, u drugom poluvremenu je posle duže pauze zbog povrede zaigrao i kapiten Vensan Kopmani, ali nije izdržao do kraja pa je Pelegrini u finišu morao da ga menja Demikelisom.

Netherlands Kazakhstan Euro Soccer

Na 'Stamford Bridžu' prava drama koja je obilovala preokretima, na kraju podela plena Čelsija i Votforda.

'Plavci' su poveli preko Dijega Košte, prgavi napadač je bio najsnalažljiviji pred protivničkim golom u 32. minutu nakoj nejdnog korenera, ali do odlaska na odmor Troj Dini sa bele tačke poravnava rezultat.

Sjajni Odion Igalo je preokrenuo na 1:2 nakon 10-ak minuta igre u nastavku i tako postao prvi 'Stršljen' u istoriji koji je zatresao protivničku mrežu na pet utakmica u nizu u Premijer ligi, ali Dijeo Košta nepunih 10 minuta kasnije svojim drugim pogotkom na meču donosi novo izjednačenje.

Imao je Čelsi priliku da preokrene i da osvoji sva tri boda, ali Oskar nije iskoristio penal u 80. minutu utakmice, okrilznuo je prilikog zaleta pa je ostalo 2:2.

Branislav Ivanović i Nemanja Matić su odigrali ceo meč za 'Plavce'. 'Samo' bod za Gusa Hidinka na prvom meču po povratku na 'Stamford Bridž'.

Britain Soccer Premier League

Totenhem je bio ubeldjiv protiv Noriča na 'Lejnu', rezultat je bio 3:0.

Hari Kejn je doveo 'Pevce' u vođstvo udarcem sa 'bele tačke' u 26. minutu, a isti igrač do odlaska na odmor postiže svodrugi gol na utakmici, 27. u Premijer ligi u 2015. godini, čime je postao najbolji strelac Totenhema u istoriji kada se gleda saldo u jednoj kalednarskoj godini.

'Šlag na tortu' za konačnih 3:0 stavio je rezervista Kerol deset minuta pre kraja.

Svonsi je pobedio posle više od dva meseca, na 'Libertiju' je pao Vest Brom, a gostima iz Birmingema je presudio Ki u ranoj fazi utakmice.

U duelu između Aston Vile i Vest Hema nije bilo pobednika. Gosti su poveli preko Arona Kresvela u smiraj prvog dela igre, konačnih 1:1 postavio je Džordan Aju iz penala posle sat vremena igre.

Golova nije bilo jedino u Bornmautu, gde je gostovao Kristal Palas.

Na premijeri 18. kola Premijer lige Stouk je na 'Britaniji' na krilima 'srpskih sinova' savladao Mančester Junajted, od 18:30h na 'Sent Dejms Parku' igraju Njukasl i Sautempton dočekuje Arsenal na 'Sent Merisu'.