21:26

Naravno, nije ovo ništa novo, ali kada to Mesi uradi, sve izgleda još elegantnije, impresivnije...

EPA-EFE/Andreu Dalmau

Barselona ima rezultat koji je vodi u četvrtfinale Lige šampiona.

Posle 0:0 u prvom meču u Francuskoj, Barsa je večeras na svom ''Kamp Nou'' povela sa 1:0 golom Lea Mesija iz jedanaesterca.

Igrao se 16. minut meča, kada je Denajer startovao na Suareza u svom kaznenom prostoru, bilo je kontakta, ali je i Suarez nagazio tom prilikom fudbalera Liona.

Ipak, nije bilo intervencije iz VAR sobe, sudija Marčinjak je pokazao na belu tačku, a Leo Mesi je majstorski izveo penal - samo je 'bocnuo' loptu i prevario Lopeza - prelepa ''Panjenka'' za 1:0.

Barsa je i posle vodećeg gola nastavila sa napadima, mada su i gosti jednom opasno pripretili preko Dembelea, a u 31. minutu Kutinjo je posle lepe akcije sa Suarezom duplirao prednost domaćeg tima - 2:0.